W całej historii muzyki EDM nie mieliśmy okazji posłuchać kolaboracji na linii Gareth Emery - Ben Nicky. Zmieniło się to z dniem wczorajszym, kiedy to na oficjalnych kanałach obu producentów! 0 UserComments

Gareth Emery i Ben Nicky prezentują własną wersję legendarnego hitu

Artykuł dodano: 15 stycznia, godz. 20:09
Odsłony: 686x
W całej historii muzyki EDM nie mieliśmy okazji posłuchać kolaboracji na linii Gareth Emery - Ben Nicky. Zmieniło się to z dniem wczorajszym, kiedy to na oficjalnych kanałach obu producentów pojawił się ich wspólny numer pt. Because The Night. Sprawdźmy, jak brzmi!


Because The Night - wiele wariantów światowego przeboju

Pierwotną wersję tej piosenki wydano w 1978 roku, a były za nią odpowiedzialne takie osoby jak np. Bruce Springsteen. Jakiś czas później utwór trafił na listy przebojów w Stanach oraz w Kanadzie i właśnie w ten sposób rozpoczęła się długa historia tej kompozycji. 

Czternaście lat później włoska grupa Co.Ro stworzyła synth-popową wersję tej piosenki. Numer stał się przebojem w całej Europie, a największe uznanie zdobył w Hiszpanii oraz Francji. W 1993 roku powstał bardziej rockowy wariant piosenki, ponieważ utworem zajął się zespół 10,000 Maniacs, który zaśpiewali w ramach programu MTV Unplugged. Cover grupy przyjął się tak dobrze, że trafił na cztery oficjalne listy przebojóww Billboard.
Przenosimy się do czasów współczesnych, gdzie mamy rok 2002. W tym czasie powstaje kolejna wersja piosenki w klimatach elektronicznych. Produkcją zajmuje się wówczas 28-letni niemiecki DJ o pseudonimie Jan Wayne, który znany był później głównie jako producent, który odświeżał znane hity.

Jedną z najbardziej znanych wersji utworu należy jednak do pewnej niemieckiej grupy o nazwie Cascada znanej przede wszystkim ze swoich hitów Everytime We Touch czy Evacuate the Dancefloor. W 2008 projekt zajął się skomponowaniem własnego utworu, który byłby hołdem dla Because The Night. Pół roku później numer trafił na listy przebojów w Szkocji, Niemczech czy na ogólne, europejskie zestawienie Billboard.

Mamy rok 2022, a Because The Night nadal jest obiektem eksperymentów znanych producentów. 14 stycznia otrzymaliśmy wersję Ben'a Nicky'ego oraz Garetha Emery'ego. Sprawdźmy, jak brzmi wariant muzyczny od legend muzyki trance!

Posłuchaj oryginalnej wersji Because The Night autorstwa Patti Smith Group

Gareth Emery i Ben Nicky - kolaboracja niespodziewana, ale potrzebna

Ben Nicky miał do czynienia tylko raz z twórczością Garetha. Stało się tak w 2016 roku, kiedy Ben stworzył własną wersję utworu Until We Meet Again, który został wydany w wytwórni ASOT. Teraz po sześciu latach możemy usłyszeć ich wspólny projekt czyli rework numeru Because The Night, do której wokali użyczyła amerykańska wokalista - Emily Vaughn. Piosenka otrzymała oficjalny teledysk, który pojawił się na kanałach obu twórców.

Jak brzmi Because The Night od Emery'ego i Bena? Szczerze mówiąc, jest to bardzo przyjemna produkcja, która posiada w sobie elementy muzyki trance oraz dance. Utwór nadal ma sobie w ducha oryginału, jak i poprzednich wersji.

Bardzo dobrze brzmiące wokale Emily, fajne zaprojektowanie melodii w stylu trance'owym i energiczne dropy to przepis na praktycznie idealny rework hitu z 1978 roku. Szkoda tylko, że trwa tak krótko, bo tylko dwie i pół minuty.

Posłuchaj Because The Night od Garetha Emery'ego i Bena Nicky'ego

Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)