Ależ ten czas leci – dopiero co pisaliśmy o pierwszym Fryderyku dla Noviki i pytaliśmy jej o zdanie na ten temat. Minął już tymczasem rok od momentu, kiedy mówiła na łamach FTB, że „zdobycie Fryderyka 5 UserComments

Fryderyk za album z remiksami

Artykuł dodano: 27 kwietnia 2012, godz. 13:10
Odsłony: 4424x
Ależ ten czas leci – dopiero co pisaliśmy o pierwszym Fryderyku dla Noviki i pytaliśmy jej o zdanie na ten temat. Minął już tymczasem rok od momentu, kiedy mówiła na łamach FTB, że „zdobycie Fryderyka jest dla mnie ważne”.
Tu cała rozmowa po pierwszym Fryderyku dla Noviki:


/info_news_83158.htm


Przypomnijmy, że rok temu Kasia triumfowała w kategorii najlepszy elektroniczny album z płytą „Lovefinder”. Tym razem wygrała płyta z ...remiksami „Lovefindera” zatytułowana „Mixfinder”. Kto był jeszcze nominowany? Emma Dax, Grabek, Oszibarack i Ramona Rey.Lubimy Novikę, ale przyznanie nagrody za płytę z remiksami to chyba jednak mała przesada? Tak czy inaczej Kasia ugruntowuje swoją pozycję jako najbardziej rozpoznawalnej postaci polskiej sceny tanecznej. Przynajmniej tak to wygląda z zewnątrz, ciekawe czy kiedyś zostanie tu dopuszczony ktoś prezentujący stricte parkietowy materiał?

Novika - Miss Mood (Hot Toddy Remix)
Komentarze
 • Seth0027 kwietnia 2012, godz. 13:30
  Novika swoim wkładem w muzykę elektroniczną zasłużyła na kolejnego Fryderyka i cieszy ze osoba która jest na scenie od wielu, wielu lat dostaje nagrodę.

  "ciekawe czy kiedyś zostanie tu dopuszczony ktoś prezentujący stricte parkietowy materiał?"
  już wolę aby przyznawano artystom ogólnej elektroniki, bo jak zaczną dopuszczać tych od parkietowych hitów to przez lata Robert M i Kalwi z Remim będą co roku nagrody odbierać.
  No i jakby nie było płyta Noviki na pewno bardziej była znana niż choćby album Przeździeckiego i innych a Fryderyki to jednak nagrody przemysłu fonograficznego.
 • Jerycho198827 kwietnia 2012, godz. 15:06
  Pytanie tylko kto miałby być dopuszczony z tego "parkietowego" świata? Tak jak Seth00 napisał nie róbmy z fryderyków viva comet czy innych konkursów... Poza tym już sama nominacja do tych nagród to mega wyróżnienie i nawet artyści, którzy nie zdobyli nagrody mogą czuć się wyróżnieni ;)
 • Januszewski29 kwietnia 2012, godz. 10:24
  A dlaczego przesada ? Płyta z remixami to nie muzyka ? wiadomo że to idzie na konto artysty który jest remixowany. W innych krajach są jeszcze kategorie najlepszy remix, skoro u nas nie ma, to wszystko jest w jednym worku.
 • 19protest923 maja 2012, godz. 22:20
  również uważam iż nie jest przesadą nominacja a póżniej wygrana albumu z remiksami. A co do Fryderyków to kwestia już klasyfikacji do nominacji w kategorii najlepszy elektroniczny album gdyż miałbym swoich myśle ciekawszych kandydatów do niej oczywiście nie mam na myśli polskiej hołoty która niszczy wizerunek polskiej sceny elektronicznej [ kalwini i remini, roberty N , Harzele, i tym podobne stwory ] lecz artystów tworzących od ambientu po hardtechno ;) A tym czasem nie pozostaje mi nic innego niż pogratulować Novice za wyróżnienie.
 • korusek20 stycznia 2013, godz. 20:25
  A dlaczego miałoby się jej nie należeć? :O
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (5)