Chociaż Faithless to prawdziwe legendy ich twórczość nie jest każdemu znana za sprawą ich długiej przerwy. Jednak już teraz mamy okazję cieszyć się ich najnowszym albumem w wersji Deluxe. Sprawdź to! 0 UserComments

Faithless powracają z wersją deluxe albumu 'All Blessed'

Artykuł dodano: 18 listopada 2021, godz. 23:28
Odsłony: 363x
Chociaż Faithless to prawdziwe legendy ich twórczość nie jest każdemu znana za sprawą ich długiej przerwy. Jednak już teraz mamy okazję cieszyć się ich najnowszym albumem w wersji Deluxe. Sprawdź to!


Faithless? Gdzieś słyszałem...

Brytyjska grupa muzyczna Faithless której skład tworzyli Maxi Jazz, Sister Bliss, Rollo Armstrong i Jammie Catto debiutowała w 1996 roku albumem Reverence. Jest to bez wątpienia album przełomowy. Nie chodzi nawet o wyjątkową jak na tamte czasy jakość wykonania, Faithless tym albumem zademonstrowali zupełnie nowe oblicze muzyki elektronicznej.

By zrozumieć ten fenomen należy sięgnąć pamięcią wstecz czy też zapoznać się z utworami muzyki elektronicznej zeszłego stulecia. Panowało wtedy przekonanie, nomen omen bardzo krzywdzące, że utwory elektroniczne nadają się tylko na sale klubowe jako podkład do tańczenia przy najprostszych rytmach. 

Brytyjczycy albumem Reverence chcieli pokazać drugie, znacznie bardziej emocjonalne oblicze muzyki elektronicznej. Czy im się to zadanie udało? Mało powiedziane, słuchacze całego świata ich pokochali, a utwór Insomnia do dzisiaj jest znanym viralem. Chociaż grupę muzyków z pewnością można nazwać pionierami, ponad dekadę temu poznaliśmy dołującą nowinę o rozwiązaniu zespołu.

Faithless - Insomnia

Przebudzenie legendy?

W 2020 gdy świat muzyki elektronicznej żył swoim własnym życiem, a każdy brał emocjonalną stronę EDM za standard nikt nie spodziewał się usłyszeć jakichkolwiek nowin ze strony Faithless. A jednak w zeszłym październiku usłyszeliśmy sensacyjną wieść o powrocie zespołu z albumem All Blessed. Już teraz, nieco ponad rok później mamy okazję usłyszeć jego wydanie deluxe. 

Nowa wersja albumu opublikowana przez wytwórnie BMG dostępna jest w formie winyl 3LP i poprawionej wersji cyfrowej. W albumie nie brakuje znanych nazwisk. Przeglądając listę wszystkich 12 utworów można znaleźć takie znakomitości jak Suli Breaks, Caleb Femi, Gaika, Nathan Ball czy Jazzie B. Co ciekawe jest to pierwszy album wydany bez udziału głównego wokalisty Maxi Jazza.


All Blessed zawiera prawdziwe artystyczne DNA zespołu Faithless mieszając ze sobą takie gatunki jak: dub, trip-hop i house. Po 25 latach "wyspiarze" udowadniają nam, że dalej mają to coś. Można być niemalże pewnym, że ich muzyczne "ja" przemówi zarówno do nowicjuszy w świecie muzyki elektronicznej jak i do słuchaczy z dłuższym stażem. 

Cały album możecie usłyszeć już teraz na platformie YouTube. Chociaż do przesłuchania bestsellera nikogo prawdopodobnie nie trzeba zachęcać, jego wersja winylowa będzie chlubą zbioru każdego kolekcjonera. 

Faithless - All Blessed (Deluxe)

Sprawdź także

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)