Czas na wyjątkowe zestawienie - dwa polskie utwory łącznie trzech polskich producentów, wydane prawie jednocześnie w wytwórni należącej do dobrze Wam znanego didżeja i producenta Marcela Woodsa... 22 UserComments

Dwa polskie numery u Marcela Woodsa

Artykuł dodano: 4 lutego 2013, godz. 11:12
Odsłony: 6095x
Czas na wyjątkowe zestawienie - dwa polskie utwory łącznie trzech polskich producentów, wydane prawie jednocześnie w wytwórni należącej do dobrze Wam znanego didżeja i producenta Marcela Woodsa czyli Musical Madness.  
Na pierwszy ogień idą dwaj panowie - Oen Bearen i Emdi, którzy przygotowali kawałek zatytułowany "Troll", wyróżniający się zdecydowanie masywnym dropem, którym nie pogardziliby producenci (i imprezowicze) electro-housowi czy dubstepowi.Z drugiej strony wejście po breakdownie przypomina też trochę mocarne dropy sprzed ładnych paru lat, które można było znaleźć w pierwszych electro-trancowych kawałkach Marco V, Richarda Duranda czy samego Marcela Woodsa.

Oen Bearen & Emdi - Troll [OFFICIAL]


Kilka dni wcześniej ukazał się w Musical Madness świeży numer Fafaqa "The Drill". Tu w breakdownie więcej mamy melodii i przestrzeni, słychać szwedzkie podejście do festiwalowej euforii, a po brejku atakują nas na pewno skuteczne na parkiecie motywy odsyłające nas do eventowych bangerów chociażby Nickiego Romero. Trzęsię się tu wszystko i spiętrza, z każdym kolejnym taktem potęguje się hałas i o to tu zapewne chodziło. Kilku sławnych electro-big-roomowych wariatów może czasem sięgnąć po ten numer, bo imprezowy potencjał tu jest na pewno.

Fafaq - The Drill [OFFICIAL]

Komentarze
 • -Naitsabes-4 lutego 2013, godz. 12:34
  pff, troll brzmi jak Julian Jordan & Martin Garrix - BFAM
 • UcieX4 lutego 2013, godz. 12:46
  Tak przeczuwałem, że nic z tego mi tu nie podejdzie. Od jakiegoś czasu mam duży dystans do tego co wydają duże, najpopularniejsze labele (dużo sieczki, już bez zmysłowego grania).

  @ T I O A N
  No to wszystko wyjaśniłeś w tej sprawie i potwierdziłeś moje odczucia.

  Za to polecam takie duże labele jak Arrival jeśli chce się wydawać ambitniejszą muzykę. Dziś sam dostałem odpowiedź od Probity, gdy wysłałem swoje demo, że kawałek dobry, ale poszukuje czegoś ponad dzisiejsze dźwięki (lubię tworzyć typowy, wakacyjny progressive house), więc myślę że to wiele tłumaczy ;)
 • Jerycho19884 lutego 2013, godz. 12:53
  Jak fragmentarycznie przesłuchałem oba te utwory zrodziło się we mnie pytanie... Czym one się różnią od innych tego typu? Według mnie kompletnie niczym - są schematyczne jak diabli. A Fafaq moim zdaniem to już schemat po całości...
 • UcieX4 lutego 2013, godz. 12:56
  @ Jerycho1988
  Który utwór jest bardziej schematyczny to bym się jeszcze zastanawiał ;) Jak wspomniał -Naitsabes-, Troll to kopia utworu BFAM, a Fafaq to kopia kopii, tak więc wymienieni wyżej artyści bardzo dążą do osiągnięcia dna ;) o ile już tego nie można nazwać dnem.
 • KarboT4 lutego 2013, godz. 14:03
  Ale lipa te dwa kawałki.
  T I O A N, UcieX, a może by tak założyć na forum temat, w którym producenci mogliby skontaktować się z DJ'ami czy prezenterami radiowymi. Ja bym chętnie posłuchał "wakacyjnego" progu, ale nie wyślę Ci prośby o promo, bo niby na jakiej podstawie? :) Chyba, że kawałek udostępniłeś w sieci 4ALL, ale w tej sytuacji radiowiec go nie zagra, bo nie ma na to formalnej "podkładki", więc moglibyście się wówczas kontaktować bezpośrednio z takimi DJ/prezenterami, bo na pewno są tacy. Wiem, że w lokalnych stacjach czy też internetowych śmigają całkiem fajne projekty radiowe, gdzie można usłyszeć bardzo ciekawe numery, w tym również rodzime.
 • UcieX4 lutego 2013, godz. 14:12
  @ KarboT
  Co do promowania swoich kawałków nie mam doświadczenia, bo nie kontaktowałem się z nikim nigdy w tych sprawach. Ale jeśli chcesz namiary na soczysty, dobry progressive house to mogę Ci polecić labele, które sam śledzę na soundcloud:
  https://soundcloud.com/elliptical-sun-melodie[...]
  https://soundcloud.com/springtube
  https://soundcloud.com/werecommend (polecam ostatni mix!)

  Żadne popieprzone naparzanie tylko dobre, progresywne plumkające rytmy ;)
 • artinho4 lutego 2013, godz. 14:57
  Troll rzeczywiście pododbny do BAMF, ale trzyma poziom więc dla mnie gites. Co do Fafaq'a to ja jestem nadal w szoku :) Prze arcyświetny track! Choć tu do końca ciężko z obiektywizmem ;) W końcu jakiś Polak wydał track nie odstający od ''najlepszych''.
 • chudy5d4 lutego 2013, godz. 16:26
  Marcel Woods... kiedyś bym przesłuchał coś od niego lub z jego wytwórni, ale teraz lepiej trzymać się z dala od tego kolesia i jego twórczości. :D
 • Axel.4 lutego 2013, godz. 17:32
  Oba to gówniane kawałki
  Przy takich produkcjach, te 2 tracki brzmią jak parodia
  Alex Morph - Klangwelt (Clubb Mix) 2002
  -wuw
 • Pixik074 lutego 2013, godz. 18:02
  Jak dla mnie oba na dobrym poziomie. Axel-jeśli już wrzucasz coś swojego to może niech to ma się bliżej do siebie tematycznie? Bo kawałek Morpha, który uważam też za niezły jest z innej bajki gatunkowej.
 • Axel.4 lutego 2013, godz. 18:11
  Pixik07 EDM to zawsze będzie EDM
 • KarboT4 lutego 2013, godz. 18:26
  UcieX, lejesz miód na moje uszy :)
  No to trzeba ruszyć swoje 4 literki i zacząć się promować. Znam co najmniej 3 DJ'ów / prezenterów, gdzie takie PRAWDZIWE progresy zawsze znajdą miejsce. Nie ma się co szczypać tylko lansować :) Nikt za Ciebie tego nie zrobi, dla tego wlaśnie zaproponowałem, żeby np. utworzyć temat na forum, byście mogli się skontaktować z potencjalnymi odbiorcami - DJ'ami, którzy pograliby Wasze / Twoje numery. Oni już Ci dokładnie powiedzą co i jak trzeba zrobić, żeby to poszło dalej.
 • UcieX4 lutego 2013, godz. 18:53
  @ KarboT
  Acha, to już musiałby ktoś bardziej obyty w tych sprawach się wypowiedzieć :) Jeśli też czujesz się na siłach w tej tematyce to możesz zacząć takowy temat. Czemu nie :)
 • TwentyNineBeatz4 lutego 2013, godz. 19:29
  Ja polecam również to ;) do oceny
  https://soundcloud.com/twentyninebeatz/twenty[...]
 • Monias4 lutego 2013, godz. 20:07
  pffff
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (22)