Kupno NFT wydaje się być w tym momencie jedną z najbardziej przyszłościowych inwestycji. Sylwetki takie jak postać Don Diablo tylko nas w tym utwierdzają. 0 UserComments

Don Diablo sprzedał swój token NFT za blisko 5 milionów złotych

Artykuł dodano: 15 grudnia 2021, godz. 14:45
Odsłony: 785x
Kupno NFT wydaje się być w tym momencie jedną z najbardziej przyszłościowych inwestycji. Sylwetki takie jak postać Don Diablo tylko nas w tym utwierdzają. 


HEXHIBIT III został sprzedany 

Rynek tokenów NFT bardzo prężnie się rozwija. Chociaż dalej dla większości pozostaje zagadką co to takiego. Jest to nic innego jak wirtualna cząstka twórczości danego artysty. Z zewsząd dochodzą nas informacje o przeróżnych ciekawych aukcjach.

Oczywiście temat ten nie pomija muzyki elektronicznej. Mieliśmy okazję już dla Was pisać o Davidzie Guetta, który w listopadzie sprzedawał swoje własne tokeny NFT związane z cyklem imprez United At Home, wspominaliśmy też, że Kygo czy The Chainsmokers postanowili w tę gałąź biznesu zainwestować swoje pieniądze. 

Przeczytaj też: David Guetta w twoim domu? Już teraz możesz kupić set DJa

Tym razem na aukcji sprzedane zostały tokeny Dona Diablo. Nie jest to jednak pierwszy raz kiedy widzimy Holendra w tego rodzaju przedsięwzięciach. Już wcześniej mieliśmy okazję nabyć jego godzinny koncert zatytułowany Destination Hexagonia. Tym razem na aukcji domu aukcyjnego Sotheby's do nabycia było dzieło HEXHIBIT III.

Jest to wizualizacja przypominająca portal z logiem Dona Diablo. Co ciekawe jest to również jedno z największych dzieł dotychczas sprzedanych na rynku NFT. O samej aukcji mówi również sam holenderski producent: 
Podobnie jak w moich poprzednich pracach, cyfrowa część tego dzieła będzie się rozwijać, tworząc połączenie między twórcą a kolekcjonerem na nadchodzące lata. Na tym polega piękno sztuki cyfrowej, prawda? Biorąc pod uwagę dzisiejsze możliwości, zakup dzieła powinien po prostu oznaczać początek przygody. Teraz oficjalnie można powiedzieć, że NFT zostaną z nami. Sztuka cyfrowa nie jest widziana od wielu lat, ale jeśli jest jedna wspaniała rzecz, którą przyniosła nam ta pandemia, to narodziny renesansu sztuki cyfrowej. To przyszłość
Całość została sprzedana za kwotę sięgającą 1,2 miliona dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje nam około 4,93 miliona złotych. Teraz na stałe trafi do muzeum Moco. A Wy co myślicie o tokenach NFT?

Don Diablo - Cheque, posłuchaj teraz!

Sprawdź także

Psylwester - noworoczna impreza dla fanów trance w Gdyni
Tiesto prezentuje nowy remix dla duetu SLANDER
Porter Robinson zagra dziewięć koncertów w Europie w 2022 roku
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)