Po dwóch latach Dion Timmer postanowił uciąć wszelkie spekulacje dotyczące swojej przeszłości. Całej sprawie się oczywiście głębiej przyjrzeliśmy. 0 UserComments

Dion Timmer po 2 latach odpowiada na zarzuty znęcania się i zmuszenia do aborcji

Artykuł dodano: 17 stycznia, godz. 17:30
Odsłony: 361x
Po dwóch latach Dion Timmer postanowił uciąć wszelkie spekulacje dotyczące swojej przeszłości. Całej sprawie się oczywiście głębiej przyjrzeliśmy. 


Dion Timmer oskarżony o znęcanie się

Dion Timmer to holenderski DJ i producent muzyczny. Chociaż jest on niekwestionowanie wybitnym artystą, dzisiaj przyjrzymy się sprawie niezwiązanej z jego muzyką. Okazuje się, że jedna z jego byłych partnerek Ashton Goette oskarżała Diona o znęcanie się nad nią i co wydaje się być kluczowe w tej sprawie, podżeganie do aborcji.

Po dwóch latach coraz agresywniejszych zaczepek ze strony Ashton, DJ postanowił o całej sytuacji opowiedzieć szerzej w oficjalnym oświadczeniu. Zanim jednak przejdziemy do konkretów chcę, by pewne kwestie wybrzmiały niezwykle klarownie.

W tym momencie z dostępnych źródeł nie wynika, by była prowadzona między nimi sprawa sądowa, a tym bardziej nie ma sądowego werdyktu. Co za tym idzie nie można zakładać z góry o czyjejś winie. W związku z tym wszelkie działania są tylko domniemane. 
Chcę też, by ten artykuł był wolny od światopoglądów, dlatego też nie będziemy pochwalać czy też krytykować osobistych wyborów bohaterów tego tekstu. Sam artykuł nie jest analizą, a tylko przedstawieniem suchych dowodów przedstawionych w oświadczeniu. 

Dodatkowo by zachować przejrzystość samej struktury tekstu przy wybranych wypowiedziach ze screenów rozmów zawartych w oświadczeniu dołączona zostanie numeracja. Odpowiadać będzie ona kolejności zamieszczonych w oświadczeniu screenów. Całość oświadczenia znajdziecie na końcu artykułu w formie pdf. Teraz, gdy z formalności stała się zadość poznajcie bliżej oficjalne oświadczenie Diona Timmera.

Dion Timmer na żywo z Lost Lands 2019


Oświadczenie Diona Timmera

Na samym starcie producent naświetla sprawę z jego perspektywy. Opowiada w skrócie o genezie całego konfliktu. Przeczytajcie sami: 
Po prawie dwóch latach niekończących się kłamstw i nękania, muszę podzielić się kilkoma faktami na temat Ashton Goette. Wielokrotnie twierdziła, że znęcałem się nad nią - sugerując, że byłem dla niej okrutny i, a co najgorsze, że w jakiś sposób "zmusiłem" ją do aborcji. Te twierdzenia są kłamstwem. Podczas gdy nigdy nie pokazano mi żadnego dowodu na to, że faktycznie była w ciąży, gdy w wiadomości tekstowej - pokazanej poniżej  aby powiedziała mi: "Nie chcę dziecka", po prostu zgodziłem się uszanować jej wybory jakie podjęła.  
Zgodnie z zamieszczonymi screenami rozmów wbrew temu co twierdziła Ashton, to właśnie ona pierwsza napisała do DJ-a (screeny 1-4). Po wymianie rozmów w 2019 doszło między nimi do spotkania. Całą sytuacje Dion opisuje tak: 
Spotkaliśmy się pod koniec 2019 roku, spędziliśmy jedną noc razem i uprawialiśmy seks za obopólną zgodą, co Ashton wielokrotnie przyznała w publicznych i prywatnych komunikatach. Powiedziałem jej, że nie szukałem trwałego związku, a ona powiedziała, że rozumie. W ciągu następnych kilku tygodni wymieniliśmy kilka SMS-ów i pozostaliśmy w kontakcie. Czasami, ton Ashton stawał się agresywny, jeśli nie odpowiadałem jej od razu. Wyraźnie dała do zrozumienia, że złości ją poczucie, że nie reaguję wystarczająco na jej potrzeby. Wkrótce - i bez żadnych dowodów - zaczęła twierdzić w mediach społecznościowych, że jest w ciąży i udostępniać niektóre z naszych prywatnych tekstów w sieci. 
Artysta przyznaje się, że nie wiedział co z tego jest prawdą a co nie. Twierdzi jednak, że pierwszy raz o tym, że Ashton nie planuje urodzić dziecka dowiedział się z jej wypowiedzi. Kobieta miała pisać tak: 
Okej, oto opcje, które rozważałam przez ostatni miesiąc. Możesz wybrać 
1. Zabije się
2. Dokonam aborcji i wtedy się zabiję
3. Zachowam je, urodzę i dopiero wtedy się zabiję
(screen nr 5)
Całą sytuację Dion komentuje tak: 
Tak więc, pierwszy raz, kiedy decyduje się bezpośrednio poinformować mnie o ciąży, jest w tym samym tekście, w którym proponuje aborcję i chce się zabić. Jak tylko zaczęła nawiązywać do myśli samobójczych, zacząłem się bardzo obawiać o jej bezpieczeństwo. I powiedziałem, że powinna szukać profesjonalnej pomocy, co powtarzałem wielokrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat. (dot. screen nr. 6)
Dalej wspólnie ustalali kwestie związane z dokonaniem przez Ashton aborcji.
Co wydaje się być kluczowe w całej sprawie to właśnie kobieta miała wyjść z tą inicjatywą. Timmer zobowiązał się nawet wspomóc ją finansowo (screeny 7-9). Całą sytuację DJ w oświadczeniu przedstawia tak: 
Tak oto znalazłem się w tym miejscu: Kobieta, którą kiedyś poznałem i z którą wymieniałem wiadomości tekstowe przez kilka miesięcy, nie obiecując niczego więcej niż przyjaźń teraz prosiła o pieniądze na pokrycie kosztów aborcji, która mogła być prawdziwa lub nie, i o której nie chciała przedstawić żadnego dowodu. Wszystko to w czasie, gdy wielokrotnie groziła, że odbierze sobie życie. 
Dalej miało być tylko gorzej. Zgodnie z zamieszczoną wypowiedzią (screen 10-11) Goette miała przez kolejne 2 lata manipulować Diona emocjonalnie. Na tym nie było jednak końca. Z oświadczenia możemy się dowiedzieć że: 
Najpierw pojawiają się ponowne przeprosiny. Potem pozorne pragnienie, by znów być przyjaciółmi. Potem żąda coraz więcej mojej uwagi, aż jej wiadomości zamieniają się w groźby. Co gorsza, nękanie nie kończy się na mnie. Ashton użyła kilku ze swoich licznych kont społecznościowych, aby skontaktować się z moimi kolegami, rodziną, a nawet z moją byłą dziewczyną. (screeny 12-13)
Ashton miała nawet płatnie promować swoje racje za pomocą reklam. Timmer opisuje to tak: 
Uciekłem od niej. Dla własnego samozachowania. Nie kontaktowałem się z nią w żaden sposób przez sześć miesięcy. Ale to jej nie spowolniło ani trochę. Co więcej, z każdym tygodniem stawała się coraz bardziej agresywna. Z tygodnia na tydzień. To były miesiące ciągłego nękania mnie i tych, których kocham. Niezadowolona ze swojego zasięgu w mediach społecznościowych, chwaliła się nawet, że wydaje pieniądze na reklamy, aby rozpowszechniać swoje zmyślone historie o mnie. (screen 14)
Jak można było się spodziewać całe zdarzenie miało negatywny wydźwięk na kondycji psychicznej artysty. Całe zdarzenie Dion Timmer zdecydował się podsumować w dobitnych słowach: 
Tymczasem moje zdrowie psychiczne, kariera i życie zostały zniszczone przez niekończącą się psychiczne znęcającą się nade mną kobietą, z którą spędziłem mniej niż 24 godziny ponad dwa lata temu i którą traktowałem tylko uczciwie i życzliwie. Ashton Goette spędziła ostatnie dwa lata, próbując skłonić mnie do zakwestionowania mojej rzeczywistości i próbując obrócić mój świat przeciwko mnie, kiedy odmawiałem zaangażowania się w jej kłamstwa. Ale ja wiem, kim jestem. I znam prawdę. 
Cała sprawa z pewnością nie odbije się bez echa w mediach społecznościowych. Jest to kolejna afera związana z DJ-em w roli głównej, co niestety może również wywołać negatywne opinie ludzi "z zewnątrz" na temat całej społeczności muzyki elektronicznej.

Pełne oświadczenie Diona Timmera

Całość wymagała sporego researchu i mocnej dziennikarskiej pracy, więc mam nadzieję, że docenicie to okazjonalną reakcją na naszym profilu na Facebooku, gdzie codziennie czeka na was porcja najświeższych newsów ze świata muzyki elektronicznej. 
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)