Deadmau5 nie byłby Deadmau5em, gdyby raz na kilka tygodni nie dał nam powodu do komentarzy. Niestety tym razem po raz kolejny nie chodzi o nowe arcydzieło, które stworzył, ale o słowa, które... 25 UserComments

Deadmau5 o słowach Afrojacka: 'Nie róbcie dobrej muzyki'

Artykuł dodano: 9 lipca 2013, godz. 16:26
Odsłony: 6922x
Deadmau5 nie byłby Deadmau5em, gdyby raz na kilka tygodni nie dał nam powodu do komentarzy. Niestety tym razem po raz kolejny nie chodzi o nowe arcydzieło, które stworzył, ale o słowa, które wypowiedział -  a ściślej: napisał.
Na świeże muzyczne rarytasy od Joela musimy jeszcze poczekać, fanów talentu Kanadyjczyka powinno jednak w tym kontekście ucieszyć, że Mysz po raz kolejny atakuje dzisiejsze trendy w EDM, co pozwala wierzyć, że szykuje coś wyjątkowego, będącego alternatywą dla schmetacznych hitów, które nie pierwszy raz krytykuje.Tym razem nawiązał do wypowiedzi Afrojacka, która padła na jednym z paneli dyskusyjnych konferencji EDMbiz w Las Vegas, gdzie poza nim wypowiadali się jeszcze Borgore, Dash Berlin i Dirty South.

Afrojack powiedział: "Nie ma tu żadnego wielkiego sekretu - jeśli robisz dobrą muzę, odniesiesz sukces. Jeśli nie robisz dobrej muzy, nie odniesiesz sukcesu".

Deadmau5:
"To mój ulubiony fragment tej dyskusji. Wszyscy pozostali przytaknęli, że to prawda. Nie chcę dalej żyć na tej planecie - co to znaczy "dobrą"? Dobrą, czyli brzmiącą jak każdy inny pieprzony track EDM, który też jest dobry? To jakaś gehenna, świat już jest przepełniony "dobrą" muzyką. Nie róbcie "dobrej" muzyki, róbcie muzykę, która coś dla was znaczy, jest dla was ważna".

P.S. Na zdjęciach nowa oprawa występów Deadmau5a, podczas których zamiast jednej mysiej głowy można teraz oglądać... trzy.


Komentarze
 • artinho9 lipca 2013, godz. 16:43
  Afrojack powiedział bardzo ogólnikowo. Chyba zbyt wiele mądrego nie miał do powiedzenia stąd taka wypowiedź. Zgadzam się z deadmau5em, ale jakby zinterpretować na swój sposób słowa Afro i deadmau5'a to można stwierdzić, że myślą podobnie. Nie wiemy co Afrojack miał na myśli mówiąc dobra muzyka. Taka, która się sprzeda czy taka, która coś znaczy, która się podoba, odpowiada standardom producenta. Nie wiemy... więc nie rozpisuje się dalej, bo nie ma to zbytnio sensu.
 • My529 lipca 2013, godz. 17:00
  Deadmau5 pocisnal ;)
 • Timber9 lipca 2013, godz. 17:04
  Moim zdaniem Afro miał na myśli że dobra - to taka która dobrze się sprzedaje i ludzie się przy niej bawią. I tak jak zawsze uważałem tak uważam i teraz, jaka muzyka, takie myślenie, człowiek itd...
 • mizio2859 lipca 2013, godz. 17:44
  Mysz zawsze ma dobre pociski ;)
 • Pixik079 lipca 2013, godz. 19:51
  Panowie może nawet myśleli tak samo ale każdy ubrał to inaczej w słowa. Ja bym tak to widział. Bo nie sądzę, żeby afro chodziło o to, żeby każdy big roomowe i tym podobne wałki. Po prostu jak coś jest dobre to prędzej czy później dosyć ładnie się sprzeda, nagra komuś imprezy itp itd. Oczywiście różnice później bywają w wypłatach.
 • KarboT9 lipca 2013, godz. 19:59
  Mysz dobrze mówi, a Afro jak to Afro, gówno robi, byleby się tylko sprzedało i dużo $$ zarobił.
 • Aural Light9 lipca 2013, godz. 21:01
  Jak dla Afro to jest dobra muzyka to niech kupi sobie nowe uszy ;) https://soundcloud.com/afrojack/something
 • Jerycho19889 lipca 2013, godz. 21:22
  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Te powiedzonko moim zdaniem całkowicie oddaje kontekst przymiotnika "dobra" w tym temacie. Obaj panowie więc moim zdaniem subiektywnie mają rację ;)
 • Marcin Żyski9 lipca 2013, godz. 21:26
  Aural - no trzeba przyznać, że "something" jest "specyficzne" ;)
 • Kramon9 lipca 2013, godz. 21:35
  E tam... takie gierki słowne to jest lepsze :D

  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphoto[...]
 • artinho9 lipca 2013, godz. 21:45
  Something nawiązuje do początków Afrorury. Szkoda, że odniósł aż taki sukces, ponieważ kiedyś słuchali go ludzie, którzy tych brzmień słuchać chcieli i był spokój. Teraz trzeba przedzierać się przez gąszcze durnych wypowiedzi.

  Timber, uważać tak możesz :) masz do tego prawo, czy ma to zastosowanie w realnym Świecie, nie sądzę. Może i zdarzają się przypadki, ale nie można by było tego stwierdzenia użyć jako fakt.
 • chudy5d9 lipca 2013, godz. 23:37
  Kramon: o co poszło z Ultra Records? :D
 • Kramon9 lipca 2013, godz. 23:57
  Tak po prostu :>
  W sumie to go spytam jak będzie na najbliższym streamie! znowu w toronto i szykuję się nowy fax berlin!
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (25)