Daisuke Tanabe, Teebs, Jeremiah Jae kolejnymi artystami VI edycji Tauron Nowa Muzyka. Gold Panda odwołuje występ i przeprasza. Szósta edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka to nie tylko wielcy artyści cieszący się mię 3 UserComments

Daisuke Tanabe, Teebs, Jeremiah Jae kolejnymi artystami VI edycji Tauron Nowa Muzyka

Artykuł dodano: 28 lipca 2011, godz. 09:43
Odsłony: 2392x

 

Daisuke Tanabe, Teebs, Jeremiah Jae kolejnymi artystami VI edycji Tauron Nowa Muzyka. Gold Panda odwołuje występ i przeprasza.

Szósta edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka to nie tylko wielcy artyści cieszący się międzynarodowym uznaniem jak Amon Tobin, ale także okazja do posłuchania twórców, którzy od lat tworzą muzykę całkowicie nieprzeciętną, wymykającą się opisowi i docierającą do węższego grona odbiorców.

Jednym z takich twórców jest bez wątpienia Japończyk Daisuke Tanabe, który w świadomości słuchaczy zaistniał jako autor gorąco przyjętego w 2010 roku albumu Before I Forget na którym udowodnił, że nadzieje jakie pokładano w nim od 2006 roku, kiedy to zadebiutował w wytworni legendarnego Gillesa Petersona, nie były bezpodstawne. Tworząc muzykę ukierunkowaną przede wszystkim na podbicie klubowych parkietów, pełną potężnych uderzeń basu i hip-hopowych rytmów, zdołał połączyć ją z brzmieniami kojarzącymi się dotychczas z ambientem czy rozwiązaniami stosowanymi przez prekursorów muzyki elektronicznej. Wśród jego inspiracji bez problemu można odnaleźć reggae, folk czy wyraźną fascynację klasyką techno, jednak połączenie tych wszystkich składników z olbrzymim naciskiem na melodie, stanowiące największy wyróżnik jego muzyki, sprawia, że Tanabe oferuje słuchaczom muzykę unikatową, trudną do porównywania z dokonaniami jakiegokolwiek innego artysty.

Równie niedefiniowalna zdaje się być także muzyka kolejnego gościa naszego festiwalu Mtendere Mandowy, który pod nazwą Teebs zadebiutował w zeszłym roku w wytwórni Brainfeeder, publikującej najciekawszych artystów tworzących muzykę z pogranicza instrumentalnego, abstrakcyjnego hip-hopu, przekraczającej wszystkie granice awangardy. Tym, co najmocniej charakteryzuje dźwięki tworzone przez Teebs jest połączenie prawdziwie malarskiej wrażliwości na niuanse (przez kilka lat pracował jako projektant i twórca okładek płytowych), z bezkompromisowym podejściem do klasycznych, hip-hopowych rozwiązań, które w jego wykonaniu zyskują kolejną młodość. Przyznając się w wywiadach do olbrzymiej fascynacji dokonaniami Native Tongues i innych klasyków organicznego hip-hopu, nader często sięga po bardzo mocno przetworzone i zniekształcone brzmienie żywych instrumentów, tworząc muzykę równie piękną i subtelną, co niepokojącą. Porównywany z jednej strony z Flying Lotusem, z którym łączy go upodobanie do wielowarstwowych, skomplikowanych rytmów, z drugiej zaś z Onrą - bowiem podobnie jak on nie boi się budować swoich kompozycji wokół wpadających w ucho mikromelodii, Teebs jest bez wątpienia jednym z najciekawszych artystów, tworzących współczesny instrumentalny hip-hop.

W zupełnie innym kierunku podąża natomiast kolejny przedstawiciel wytwórni Brainfeeder, który pojawi się w ostatni weekend sierpnia by zagrać na terenie Nowego Muzeum Śląskiego. Jeremiah Jae, o którym mowa, to jeden z najnowszych nabytków wytwórni prowadzonej i założonej przez cieszącego się olbrzymim uznaniem Flying Lotusa (bezspornie największej gwiazdy gwiazdy TNM w 2008 roku) i jeden z najbardziej osobliwych twórców w jej katalogu. Jego muzyka to setki sampli wygrzebanych zarówno z klasyki hip-hopu spod znaku J Dilla czy Madliba, jak i z kompletnie zapomnianych funkowych nagrań sprzed kilkudziesięciu lat, poddanych niezliczonej ilości przeróbek i modyfikacji, zniekształconych do tego stopnia, że powstaje całkiem nowa jakość i brzmienie, którego nie sposób przypisać innemu twórcy. Nad wszystkimi kompozycjami dominuje charakterystyczny, lekko ochrypły głos Jae, który w spokojny, pozbawiony emocji sposób składa mistrzowskie  rymy opisujące świat z perspektywy dwudziestokilkuletniego mieszkańca Chicago. Jeśli tylko interesuje Was w jak niespodziewane strony może podążyć hip-hop, to ten występ będzie wydarzeniem którego nie powinniście przegapić.

Jendocześnie jesteśmy zmuszeni poinformować Was, że na festiwalu nie wystąpi Gold Panda. Artysta napisał:

Z przykrością zawiadamiam moich wszystkich, polskich fanów, że nie będę mógł wystąpić 26 sierpnia na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, z bardzo poważnych powodów rodzinnych. Mam nadzieję, że podając to na tyle wcześnie, mogę liczyć na Waszą wyrozumiałość. Najmocniej przepraszam i mam nadzieję, że będziecie się świetnie bawić na doskonałym evencie. Do zobaczenia wkrótce.

 

Lamb / Modeselektor / Apparat Band Live / Bonaparte Circus Show / Lorn / Mary Anne Hobbs / Pearson Sound Aka Ramadanman / Emika / Walls / Boxcutter / Darkstar / Instra:mental / Oris Jay / Roska / Jacek Sienkiewicz / Matias Aguayo / Superpitcher / Machinedrum / Lunice / Spoke Mathambo / Dels / Seefeel / Ford&Lopatin (Games) / Body Bill / Little Dragon / Amon Tobin / Jamie Woon / RasG / Mount Kimbie / When Saints Go Machine / Daisuke Tanabe / Teebs / Jeremiah Jae

 

WAŻNA INFORMACJA:

Karnety 3 dniowe obejmują: Koncert Inauguracyjny (Lamb) -  Czwartek 25 Sierpnia, 1. Dzień Festiwalowy - Piątek 26 Sierpnia, 2. Dzień Festiwalowy - Sobota 27 Sierpnia.

Karnety 4 dniowe obejmują: Koncert Inauguracyjny (Lamb) -  Czwartek 25 Sierpnia, 1. Dzień Festiwalowy - Piątek 26 Sierpnia, 2. Dzień Festiwalowy - Sobota 27 Sierpnia, Koncert Zamknięcia (Jamie Woon) - Niedziela 28 Sierpnia.

Zarówno 3 jak i 4 dniowe karnety można zwracać bez dodatkowych opłat z tym związanych do dnia 30 czerwca. Po upływie tego terminu jakikolwiek zwrot zakupionych karnetów będzie niemożliwy.

KARNETY/BILETY:

Bilety jednodniowe (na oba dni festiwalowe 26,27 sierpnia):

- przedsprzedaż - 70 zł

- w trakcie trwania festiwalu - 80 zł

Karnety 4 dniowe - wyprzedane.

Karnety 2 i 3 dniowe:

W przedsprzedaży:

-   karnet 2 dniowy - 130 zł

-   karnet 3 dniowy - 150 zł

W trakcie Festiwalu:

-   karnet 2 dniowy - 140 zł

-   karnet 3 dniowy - 160 zł

Bilet na koncert inauguracyjny TNM 2011 - Lamb:

- przedsprzedaż - 70 zł

- w dniu koncertu - 80 zł

Równolegle można nabywać bilety na koncert finałowy TNM 2011 - Jamie Woon.

Bilet na koncert finałowy TNM 2011 - Jamie Woon:

- w przedsprzedaży - 50 zł

- w dniu koncertu - 60 zł

Pragniemy poinformować również, że planowany na 28 sierpnia występ zespołu Lamb (jako koncert zamknięcia TNM 2011), zostaje przeniesiony na dzień otwarcia festiwalu i odbędzie się 25 sierpnia w katowickim Szybie Wilson. Zmiana ta podyktowana jest nieoczekiwanym konfliktem terminów samego zespołu Lamb.

WAŻNE: Wszystkie zakupione już bilety na to wydarzenie (Lamb) zachowują oczywiście ważność bez konieczności wymiany. Udział w tym koncercie możliwy będzie również na podstawie zakupionych karnetów 3 i 4 dniowych.

Udział w koncercie finałowym (Jamie Woon) możliwy jest na podstawie zakupionych już karnetów 4-dniowych oraz osobnych biletów na koncert na 28 sierpnia.

Bilety można nabyć w:

www.ticketpro.pl

www.ticketportal.pl

www.wlotki.pl

Więcej informacji na:

www.festiwalnowamuzyka.pl

 

Sponsorem głównym festiwalu jest TAURON Polska Energia.

TAURON Polska Energia SA jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem sprzedaży. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 28 tys. osób i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem ok. 13,7 mld zł. Grupa posiada aktywa we wszystkich elementach łańcucha wartości charakterystycznego dla sektora elektroenergetycznego (wydobycie, wytwarzanie, odnawialne źródła energii, dystrybucja, sprzedaż). W skład Grupy Tauron wchodzą 93 podmioty, m.in. Południowy Koncern Węglowy, Południowy Koncern Energetyczny, Enion, EnergiaPro, Enion Energia, EnergiaP.

Komentarze
  • k328 lipca 2011, godz. 13:19
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :( Gold Panda :( wielka szkoda, strasznie liczyłem na jego występ, ale rozumiem.. 'Do zobaczenia wkrótce.' - więc mam nadzieje jeszcze posłuchać live.. I tak ten line up jest najlepszy ze wszystkich w tym roku.. robi mega wrażenie na mnie. :) Tych co dzisiaj dołączyli nie znam, ale poznam. ;)
  • korusek30 lipca 2011, godz. 02:06
    Jakoś ostatnio w miejsce każdorazowego ujawnienia nowych artystów,ktoś musi 'odpaść' ze Starego Składu....... :O
  • k331 lipca 2011, godz. 12:26
    Dokładnie, niech już zamkną ten line up byle nikt już nie odpadał..
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (3)