Połączenie tych dwóch artystów to naprawdę wielki projekt. Dla brytyjskich fanów muzyki house jest to święta, ponieważ obaj producenci pochodzą z UK. Ich współpraca zaczęła się całkiem niedawno! 0 UserComments

Chris Lake i Cloonee mają wspólne Koszmary - posłuchaj

Artykuł dodano: 15 maja, godz. 18:43
Odsłony: 589x
Połączenie tych dwóch artystów to naprawdę wielki projekt. Dla brytyjskich fanów muzyki house jest to święta, ponieważ obaj producenci pochodzą z UK. Ich współpraca zaczęła się całkiem niedawno, a już zaowocowała w dwa ciekawe tracki. Jak brzmią angielskie Koszmary od Chrisa Lake'a i Cloonee? Sprawdźmy!


Efekt krótkotrwałej współpracy

Chris Lake i Cloonee po raz pierwszy połączyli siły we wspólnym projekcie około cztery miesiące temu. 27-letni producent z Sheffield postanowił zremiksować utwór Turn Off The Lights Lake'a. Wyszło mu to naprawdę ciekawie! Jego remiks supportowały takie gwiazdy jak Chris Lorenzo, MOGUAI czy sam Oliver Heldens. Spośród wszystkich wersji tego numeru, odsłona Cloone'ego zyskała najwięcej pochlebnych opinii. Mimo, że to bardzo alternatywnie brzmiący kawałek, to przez wielu uznawany jest za prawdziwą rewolucję w house'owych brzmieniach.

Połączenie tych dwóch artystów stworzyło coś zupełnie nowego. Ich pierwszy wspólny track o nazwie Nightmares grali już DJ-e pokroju Afrojacka, R3HABA czy Fedda Le Granda. Koszmary zostały zapowiedziane przez Cloone'ego podczas jego koncertu w Los Angeles, który odbył się pod koniec listopada 2021 roku. Miesiąc później zrobił to Chris Lake potwierdzając teorię, że jest to ich kolaboracja. Jak brzmi ich pierwszy poważny projekt? Sprawdźmy!

Tak brzmiał pierwszy projekt na linii Chris Lake - Cloonee


Koszmary wcale nie takie koszmarne

Utwór Nightmares to klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Myślę, że najwięcej całemu utworowi dają kwestie wypowiadane dziecięcym głosem. Jest to iście przerażające i moim zdaniem idealnie wpasowuje się w brzmienie całego numeru. Zespół Chrisa Lake'a przygotował też specjalny visualizer, który również sprawia wrażenie niepokojącego.

W tej produkcji bardziej skupiono się na stworzeniu odpowiedniego klimatu. Nie znaczy to jednak, że inne aspekty produkcyjne kuleją, bo dropy naprawdę mogą wkręcić. Brakuje mi jednak tutaj melodii, która tylko dopieściłaby cały projekt, a przede wszystkim przestraszyła słuchacza do końca. Obstawiam, że na Nightmares współpraca Lake'a i Cloone'ego się nie zakończy, a rozpocznie zupełnie nowy rozdział w karierach tych dwóch Brytyjczyków. Połączenie Chris Lake + Cloonee to udany eksperyment, a przede wszystkim początek rewolucji sceny house'owej z UK.

Sprawdź utwór Nightmares czyli pierwszą kolaborację Chrisa Lake'a z Cloone'ym


Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)