Znamy utwór zamykający nową EP-kę Blasterjaxx "Mystica Chapter II" i wiemy kiedy odbędzie się jego premiera. Czytaj dalej! 1 UserComments

Blasterjaxx zamykają drugi rozdział 'Mystica' EP

Artykuł dodano: 1 grudnia 2021, godz. 07:36
Odsłony: 216x
Znamy utwór zamykający nową EP-kę Blasterjaxx Mystica Chapter II i wiemy kiedy odbędzie się jego premiera. Czytaj dalej!


Blasterajxx - ostatni legion big roomu

Martin Garrix, R3hab, Nervo, Afrojack, VINAI, DVBBS - wymieniać można bez końca, ale łączy ich jedna wspólna cecha, wszyscy zaczynali od big roomu bądź dzięki niemu zyskali główną sławę. Okolice lat 2013-2017 to okres w którym big room house kwitł w najlepsze. Chociaż gatunek ten jest raczej dobrze każdemu znany warto podkreślić ile jego elementów jest wykorzystywanych w dzisiejszych produkcjach.

Bardzo ciężka basowa "stopa", solidne syntezatorowe brzmienia, niesamowita energia w dropie, bardzo sentymentalne linie melodyczne w zwrotkach - to tylko kilka z głównych cech big roomu. Brzmi znajomo prawda?
Trzeba przyznać, że big room house do teraz dzierży miano jednego z najpopularniejszych gatunków muzyki elektronicznej. Dowodów w utworach jest tyle, że aż trudno wybrać jakiś konkretny kawalek. Animals, Tremor, Tsunami, Unicorn Zombie Apocalypse to tylko kilka z utworów tego gatunku, a znane są nawet tym osobom, które z muzyką elektroniczną styczności zupełnie nie mają.

Jednak nic nie trwa wiecznie, epoka big roomu przeminęła ustępując miejsca nowym gatunkom muzycznym. Większość ze znanych nam big roomowych gwiazd popłynęło z nurtem gatunków zupełnie zapominając o swoich korzeniach. Większość, ale nie wszyscy. Do jednych z ostatnich gwiazd gatunku dumnie broniących przeszłego gatunku należy duet Blasterjaxx co udowadnia ostatnim utworem nowej EP-ki.

Blasterjaxx - Braveheart, posluchaj


Rabbit Hole utworem wieńczącym EP-kę Mystica Chapter 2

Blasterjaxx czyli holenderski duet tworzony przez Thoma Jongkinda i Idira Makhalfa kompletuje drugą część EP-ki Mystica nadchodzącą premierą utworu Rabbit Hole. Jak dotąd całość nie zawodzi.

Wszystkie cztery utwory wchodzące w skład mini albumu jakimi są kolejno God Mode, Frozen Fire, The Crown oraz Braveheart utrzymywane są w big roomowym klimacie. Blasterjaxx tą EP-ką dotychczas udowodniają, że dalej mają ten dryg do tworzenia "wielkopokojowych" kawałków.
 
Na przestrzeni wcześniejszych czterech utworów mieliśmy okazję usłyszeć szalone melodie, pełno basu i energii, a to wszystko okraszone bardzo rytmicznym ułożeniem perkusji. Nie ma wątpliwości, że nadchodzący utwór Rabbit Hole będzie idealnie dopełniał całości Mystica.

Premiera utworu wieńczącego całą EP-kę zapowiedziana jest na najbliższy piątek, 3 grudnia. Blasterajxx wydanym zbiorem utworów przypominają nam, że ich wiadomość przekazana w utworze Bigroom Never Dies jest nieprzerwalnie aktualna.

Blasterjaxx  - The Crown (ft. Melissa Bonny)

Sprawdź także

Virgil Abloh nie żyje. Sprawdzamy co łączyło go z muzyką elektroniczną
Legendy hardstyle'u dołączają do line-upu Sunrise Festival 2022
Wiemy kiedy i gdzie nastąpi otwarcie muzeum Avicii'ego

Zdjęcie: Bootshaus
Komentarze
  • UcieX1 grudnia 2021, godz. 17:06
    Za Big Roomem nie przepadałem jakoś szczególnie, ale lubiłem charakterystyczne mocne stopy jak w Animals czy Flute, które fajnie i w inny sposób dawały energie kawałkom. Z dwojga "złego" na pewno wolałem taką muzykę niż te powtarzalne smęty jakie teraz serwuje np. Alok. A ta moda na (zazwyczaj) psucie oryginałów coverami to już w ogóle meeh ;)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (1)