Przyglądamy się rozdaniu nagród Billboard Music Awards 2022. Kto stworzył najlepszy album taneczny w tym roku? 0 UserComments

Billboard Music Awards 2022 za nami. Kto zdobył statuetkę w kategorii „Najlepszy Album Taneczny"?

Artykuł dodano: 17 maja, godz. 09:39
Odsłony: 430x
Przyglądamy się rozdaniu nagród Billboard Music Awards 2022. Kto stworzył najlepszy album taneczny w tym roku?


Rozdanie statuetek Billboard Music Awards 2022

Jest w branży muzycznej kilka nagród, które chce zdobyć każdy artysta. Pomijając Grammy, które jest odzwierciedleniem Oscara, na kolejnym miejscu znajdować się powinny statuetki Billboard Music Awards. Jest to w końcu jedna z czterech najważniejszych corocznie przyznawanych amerykańskich nagród.

W odróżnieniu od wspomnianego już Grammy, Billboard skupia się głównie na popularności i to jest też najczęściej główne kryterium brane pod uwagę przy wręczaniu nagród. Mimo to niemal zawsze zagadką jest, kto w danym roku będzie triumfował, gdyż Billboard Music Awards zawsze zbiera samą śmietankę światowej muzyki.

W tym roku nie odbyło się bez niespodzianek. Skupiając się głównie na muzyce elektronicznej, można wyodrębnić 3 osobne nagrody. Pierwszą z nich było głosowanie na Najlepszego Artystę Muzyki Tanecznej. Trzeba przyznać, że już tutaj można zaskoczyć się wynikiem, gdyż nagrodę otrzymała... Lady Gaga. Wydaje się to tym bardziej surrealistyczne, patrząc, że konkurowała ona z Davidem Guettą, Calvinem Harrisem, Tiesto oraz Marshmello.

Przeczytaj też: Jeden z najpopularniejszych basowych producentów otwiera własną wytwórnię


Kolejnym konkursem związanym z elektronicznymi brzmieniami był ten wybierający Najlepszy Utwór Muzyki Tanecznej. Na pierwszym miejscu tego zestawienia uplasował się remiks PNAU utworu Cold Heart. W zestawieniu również były brane pod uwagę chociażby The Business Tiesto czy Goosebumps Travisa Scotta.

Ostatnią kategorią, której się przyjrzymy, jest wybór Najlepszego Albumu Taneczny. Tutaj zwycięzcą został ILLENIUM i jego album Fallen Embers. Zestawienie ILLENIUM zadebiutowało na pierwszym miejscu listy przebojów Billboard's Top Dance/Electronic 31 lipca 2021 roku i utrzymywało się tam przez kolejne 34 tygodnie.

Fallen Embers ma być kontynuacją wcześniejszych trzech albumów artysty. Jak sam mówi: Uwielbiam mitologię i opowieści fantasy". Co ciekawe, tegoroczna statuetka Billboard Music Awards ma być pierwszym oficjalnym wyróżnieniem muzyki producenta. Nagroda ta zdaje się zatem cieszyć podwójnie. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, zerknijcie na naszego Facebooka.

ILLENIUM - Fallen Embers| Full Album

Sprawdź także:

- Chris Lake i Cloonee mają wspólne Koszmary - posłuchaj
- Wiemy, przez ile lat Ultra Miami zostanie w słynnym Bayfront Park
- Timmy Trumpet i R3HAB połączyli siły w "Turn The Lights Down Low"

fot. Brian Friedman
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)