Dubstep wszedł już butami do hip-hopu, muzyki pop, pojawił się w wielu hałaśliwych numerach electro-housowych, w kilku kawałkach trancowych, czyżby przyszedł czas na house? 26 UserComments

2012: house + dubstep?

Artykuł dodano: 20 grudnia 2011, godz. 13:00
Odsłony: 5041x
Dubstep wszedł już butami do hip-hopu, muzyki pop, pojawił się w wielu hałaśliwych numerach electro-housowych, w kilku kawałkach trancowych, czyżby przyszedł czas na house?


Tak przynajmniej sądzi Laidback Luke, który w wywiadzie dla Mixmaga mówi o nowym trendzie na rok 2012, jakim będzie połączenie muzyki housowej i dubstepowej. Trudno się dubstepu spodziewać w odmianach deepowych czy soulfulowych, ale zapewne nie o tych mówi Laidback Luke.„Wiem od wielu znajomych didżejów, że właśnie się tym zajmują – wplatają dubstepowe motywy w housowe tracki, taki crossover to będzie brzmienie 2012 roku, to już się dzieje. Dobrym przykładem czegoś takiego jest wspólny numer Szwedzkiej Mafii i Knife Party”.

Co sądzicie na temat takiej muzycznej przyszłości? Czy rzeczywiście w 2012 zasypie nas lawina takich numerów? Czy to może być lepsze niż brzmienie z 2011 czy szybko nam się znudzi? Kto będzie tutaj pionierem i liderem „nowego nurtu”?

Komentarze
 • Marcin Żyski20 grudnia 2011, godz. 21:13
  p.s. a co do drumów - ucieX pisał regularnie, ale odzew był średni, i chyba mu się odechciało :)
 • paulinka00020 grudnia 2011, godz. 22:39
  ahah jak były tematy o dnb to w maksie po 5 komentarzy było, a okazuje się teraz że tu są sami wielbiciele tego gatunku ;] ;] ;] tylko gdzie byliście wtedy? :>
 • UcieX20 grudnia 2011, godz. 23:20
  @ zthrx
  bardzo ciekawy wywód :)
  dlatego też wróciłem do D'n'B po 3 latach "rozłąki" bo dzięki dubstepowi drum'n'bass się odratował i cała chołota poszła się kochać w dubstepie :) co do house to jest niby radiowy, ale zawsze mnie zadziwiał swoją oryginalnoscia i indywidualnoscia,... i tak jest do dziś.
 • UcieX20 grudnia 2011, godz. 23:21
  @ Marcin Żyski
  pisałem do Ciebie, ale myślałem że olałes ten temat skoro już tych felietonów nie dawaleś heh... błąd w łączach? Bo co do odzewu, to na takie rzeczy nie patrzyłem, po prostu robiłem swoje :)
 • frajtag20 grudnia 2011, godz. 23:42
  z ta cała moda na dubstep to juz sie powoli żałosne robi , niech każdy idzie własną drogą a nie depcze dalej po tym trendi gównie .. :)
  Dlatego coraz częściej wracam do starych kawałków, bo obceny rynek to wylew chłamu .
  pozdroo
 • artinho21 grudnia 2011, godz. 03:00
  w takim razie trzeba powiedzieć, że dada life robią wieś house, gartner, crookersi, chuckie, afrojack, sidney samson i wielu innych... Laidbacka od bardzo dawna słucham, jego sety poszły trochę bardziej w mainstream, ale zawsze są to remixy jakieś szalone. Rozumiem, że ktoś nie może przepadać za dutch/fidget/electro housem, ale wieś house to masz na vivie... loca people czy coś takiego, ja poczułem się urażony, więc nie mów, że mnie nie obraziłeś...
 • Rof6921 grudnia 2011, godz. 18:48
  CK - to co podałeś wcale nie jest jakieś wow. Nie jestem bynajmniej obrońcą LL, bo koleś od gdzieś trzech lat nie zrobił nic ciekawego. Chodzi o to, że to, co nie podoba się Tobie może podobać się innym i na odwrót. Każdy kij ma dwa końce ;)
  A clip Toples, lol :D
 • KaliPmi22 grudnia 2011, godz. 00:30
  i przez takie artykuły ludzie w PL są z góry skazani ma komercję i w taki sposób są edukowani....niestety....czy wyście powariowali do reszty????Dub step i house razem?????Dub step to komercyjne zabijanie prawdziwego drum'n'bassu.....a house zwłaszcza ten podziemny ma się świetnie:)tak to prawda to co prezentuje pan Laidback Luke to wieś house i nic więcej......i nie macie się co obrażać ludzie.....takie artykuły i na dodatek ze znakiem zapytania są pożywką dla ludzi ceniących komercje i będą zawsze zaczepne w stosunku do ludzi ceniących ambitny undergound.więc daje Wam odpowiedź:to czysto komercyjny i marketingowy zabieg mający na celu zbicie kolejnych milionów a w rzeczywistości nie mający nic wspólnego ze sztuką .Amen.
 • Feta722 grudnia 2011, godz. 10:29
  ja sądzę ,że taka jest przykra prawda
 • Seth0022 grudnia 2011, godz. 11:26
  dla mnie takie łączenie muzyki house ze wszystkim pięknie pokazuje że ludzie to robiący nie myślą o muzyce tylko o pieniądzach które wyciągną z takiego łączenia. Laidback Luke zawsze lubił łączyć wszystko ze wszystkim i aż za bardzo latał zawsze za modą przez co jego styl nigdy mi nie pasował, cenię oryginalność a on oryginalny nie jest.
  dubstep sam w sobie nie jest zły, złe jest dodawanie go do wszystkiego co dzisiaj wychodzi, kiedyś dodawano electro bo było modne i nie było zmiłuj trance czy house stawał się bardziej electro dzisiaj dla milionów euro niszczą house dodając co innego, strach się bać co ci zachłanni ludzie wymyślą za rok gdy popularność dubstepu minie.
  ale jestem pewien jednego gdy naczelni wymyślą co dodać nowego aby się obłowić Laidback Luke będzie pierwszym który pójdzie za nimi...
 • baartec22 grudnia 2011, godz. 22:42
  Ja nie kupuję dubstepu w żadnej postaci.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (26)