Młody angielski producent rozpoczyna swoją karierę producencką z wielkim hukiem! Pytanie, w dobrym czy złym tego słowa znaczeniu! Sprawdamy i odpowiadamy! 0 UserComments

11-letni producent zakontraktowy przez Spinnin' Records w cieniu skandalu

Artykuł dodano: 24 listopada 2021, godz. 16:34
Odsłony: 697x
Młody angielski producent rozpoczyna swoją karierę producencką z wielkim hukiem! Pytanie, w dobrym czy złym tego słowa znaczeniu! Sprawdzamy i odpowiadamy!


ATXM. Najważniejsze to młodo zacząć

ATXM, bo tak brzmi pseudonim młodego muzyka z holenderskiej wytwórni Talent Pool pojawił się tam ze swoim trackiem Bounce. Jest to jego producencki debiut. Młodzieniec pochodzi z Anglii, więc czy powinniśmy się spodziewać w przyszłości kolaboracje z Curbim?

Anglik pojawił się znikąd, a od czasu pierwszego postu (14.11.2021) na Instagramie do teraz uzbierał ponad 2,000 followersów. Jego debiut został zagrany przez takich DJ-ów jak Mike Williams, Rudeejay czy Martin Garrix.
Czy ATXM powtórzy sukces 25-letniego Holendra i wbije się w wielki świat muzyki klubowej równie szybko? Obawiamy się, że ta droga może wyglądać troche inaczej.

ATXM - Bounce, posłuchaj


Zacząć, ale czy w taki sposób?

Wszyscy są zaskoczeni wiekiem młodego DJ-a. 11 lat to bardzo szybki start w świecie muzyki. Jednak wszystko zmienia się kiedy dokładniej wsłuchamy się w jego pierwszą produkcję. Utwór Bounce łudząco przypomina track z tutoriala z holenderskiego kanału The Producer School. Drop piosenki jest bardzo podobny do tego, który został stworzony przez Holendra w swoim film pokazowym. Oczywiście, internauci zauważyli podobieństwo i po tym pojawiły się komentarze odnośnie plagiatu. Kawałek został wydany 19 listopada, lecz dopiero dzisiaj Szkoła Producencka wypowiedziała się na ten temat:

Nie jest zbyt oryginalny, ale z pewnością nie jest identyczny. Dlatego myślę, że powinniśmy po prostu powiedzieć, że mądrze wykorzystał naszą paczkę sampli.

Co z przyszłością ATXM?

To wydarzenie zdecydowanie odciśnie piętno na dopiero rozwijającej się karierze młodego Anglika. Naszym zdaniem powinniśmy zobaczyć jakie będą następne ruchy producenta i wtedy sprawdzimy czy warto było obserwować go od samego początku. Przypadków plagiatów w świecie EDMu było sporo, więc nie możemy tutaj mówić o wielkim błędzie. Co sądzicie o zachowaniu ATXM?

Sprawdź także


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)