News

Prawa do piosenki Kygo wystawione na aukcji

Chciałbyś posiadać prawa autorskie do utworu Firestone od norweskiego producenta? Możesz je mieć tu i teraz! Jaki jest haczyk i jak wyglądają szczegóły transakcji? Ujawniamy tutaj!


Legendarna produkcja do zgarnięcia

Hit roku 2015, który trwał na pierwsze miejsca list przebojów w takich krajach jak np. Czechy, Węgry czy Polska trafił do sprzedaży w serwisie Royalty Exchange, gdzie aktualnie znajduje się ponad 700 aukcji, gdzie można nabyć prawa do dystrybucji oraz samego posiadania utworów. W tym momencie możemy kupić aktywa licencyjne do piosenki nie tylko Kygo, ale też np. Cardi B czy Travisa Scotta. Strona istnieje od 2011 roku i od tamtej pory sprzedano tam np. prawa do muzyki z filmów o Shreku.

Przeczytaj też: Sebastian Ingrosso komentuje ruchy Nicky’ego Romero – 'To jest obrzydliwe’

30-letni producent stworzył swój hit pod koniec 2014 roku wraz z australijskim wokalistą Conradem Sewellem, który w serwisie YouTube od początku wydania uzbierał prawie 800 milionów wyświetleń. Piosenka otrzymała remiksy od takich producentów jak duet KREAM czy Third Party. Utwór nadal można usłyszeć w wielu rozgłośniach radiowych w czasie wakacji z uwagi na jego tropikalny vibe.

Kygo – Firestone ft. Conrad Sewell, obejrzyj teledysk

Firestone Kygo, ile kosztuje taka przyjemność?

W styczniu tego roku prawa do piosenki zakupione zostały przez pewnego inwestora za bagatela 275,000$. Pokazuje to, że zainteresowanie utworem nie zmalało i jest on wiecznie żywy na platformach streamingowych. W ostatnim roku track wygenerował zarobki w wysokości 25,600$. Jeżeli patrzymy na to ze strony potencjalnego zysku, to żeby zarobić na utworze norweskiego producenta musielibyśmy poczekać na to aż 11 lat. Czy warto?

Co teraz dzieje się z piosenką?

Aktualnie prawa licencyjne znowu pojawiły się na stronie Royalty Exchange i czekają na nowego właściciela. Kim będzie ten szczęśliwiec, który będzie mógł poszczycić się posiadaniem takiego znakomitego kawałka muzyki EDM. Może będzie to ktoś z was tylko pamiętajcie o 275,000$ w gotówce!

Kygo @EDC Las Vegas 2021, posłuchaj całego seta

Sprawdź także

Polub ftb.pl na Facebooku:

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →