News

Deadmau5: 'To jest mój muzyczny zachód słońca’

Ikona muzyki odchodzi na emeryturę? Deadmau5 czuje się jakby był u schyłku swojej kariery muzycznej. O co dokładnie chodzi?


Złote lata zbliżają się ku końcowi

Deadmau5, a dokładniej Joel Zimmerman, którego większości fanów elektroniki nie trzeba przedstawiać, jest ikoną wczesnych lat 2010 kiedy to na scenie panowały dance i electro pop. Na jednej z platform społecznościowych, przez którą bardzo często komunikuje się ze swoimi obserwującymi wspomina, że czuje się, jakby był u schyłku swojej kariery muzycznej.
Ma on za sobą ogromny bagaż doświadczeń jak i pomysłów, które przyjmowały się w branży – raz lepiej, raz gorzej. Ogromnym jego sukcesem jest wytwórnia Mau5trap, w której swoje pierwsze kroki stawiała chociażby Rezz, zagorzała fanka Joela, a aktualnie jedna z najpopularniejszych DJ-ek i najjaśniej błyszczących gwiazd muzyki basowej.
Dzisiaj Rezz już we własnym zakresie pnie się na szczyty playlist, a wytwórnia może patrzeć z dumą na jej karierę jako jedno ze swoich największych dzieł. W pierwszej połowie roku deadmau5 połączył z nią siły w singlu Hypnocurrency

deadmau5 x Rezz – Hypnocurrency, posłuchaj

Producent jasno stwierdza, że niektórzy podopieczni jego założonej w 2007 roku wytwórni, tacy jak np. No Mana, tworzą muzykę w o wiele bardziej nowoczesny i kreatywny sposób. Bardzo możliwe, że deadmau5 zajmie się zarządzaniem artystami i ich karierami, a mau5trap trafi w ręce któregoś z jego adeptów.

deadmau5 – historia i legendarna maska

Unikatową rzeczą w brandingu Joela był jego słynny hełm przechodzący przez lata masę ulepszeń i coraz to nowszych, bardziej zaawansowanych technologicznie wersji. W przeszłości spędzał dużo czasu przy modelowaniu 3D – pewnego razu stworzył model głowy szczura. Nałożył ten model na zdjęcie znajomego i wysłał mu gotowy eksperyment. 
Zaraz po tym dostał odpowiedź, że jeżeli kiedykolwiek zacznie występować pod swoim aliasem, koniecznie musi mieć na sobie właśnie ten hełm. Gdy nadeszła pora zagrania jego pierwszych koncertów, z pomocą firmy The Jim Henson Company, Zimmermanowi udało się stworzyć swego rodzaju EDM’owy artefakt, który już na zawsze będzie kojarzony ze scenę elektroniczną i projektem deadmau5.

deadmau5: Zamierzam wkrótce odwiesić mau5head

Reddit jest bardzo popularnym (nie)anonimowym komunikatorem w Stanach Zjednoczonych, na którym bardzo sumienie funkcjonują różne podkanały związane z muzykę elektroniczną. deadmau5 posiada swój własny, który zdarza mu się dość regularnie odwiedzać.
Kilka dni temu sam rozpoczął dyskusję zatytułowaną No Mana zaczął być lepszym deadamu5’em niż deadmau5, do której odniósł się następującymi – nie napawającymi optymizmem – słowami:
Cóż, najwyraźniej bardziej cofnąłem się w produkcji muzyki… Robię to od ponad 20 lat co dla nikogo nie jest małym wyczynem. Po prostu podążam swoją własną ścieżką. Technologia muzyczna nie jest ograniczona tylko do tworzenia muzyki. Starzeję się, a demografią się ciagle zmienia. To jest mój muzyczny zachód słońca i zamierzam z szacunkiem przekazać stary i odwiesić mau5head na kołek. Nie sądzą, że musi to być jakaś negatywna konotacja związana z ideą, że zaczynam zwalniać i kierować się w stronę innych przedsięwzięć, które wypełnią pustkę, której muzyka już w moim przypadku nie wypełnia.
Tak więc nie pozostaje nam nic innego, jak obserwować dalsze kroki artysty, który być może jeszcze zmieni zdanie w tym kierunku – na co bardzo liczymy.
Polub ftb.pl na Facebooku:

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →